Energetické očištění a nabití kamene

Očištění kamene není vhodné odkládat, zvláště má-li kámen sloužit k léčebným účelům. Nejedná se pouze o fyzický proces, ale spíše jde o duchovní rituál. Dovolme své intuici, aby nás při tomto procesu provázela. Zaměřme svou mysl na očištění kamene od všech nepatřičných energií a na to, že pracujeme jen s nejčistšími úmysly.

 

Očista vodou

Kámen podržíme několik minut pod proudem studené nebo vlažné vody. Představujeme si při tom krásné vodopády, které jsme viděli, nebo sami navštívili.

Další možností je nechat kámen po několik dnů v misce nejlépe s pramenitou vodou, doporučuje se i voda s přidáním mořské soli nebo výtažku z planého jablka, voda minerální nebo mořská. Vodu pravidelně vyměňujeme a po této vstupní očistě kámen, který držíme v dlani, opláchneme proudem vlažné vody. Takto s ním navážeme první kontakt a souznění.

 

Slunečním světlem

Po opláchnutí vodou necháme kámen nejméně 4 hodiny nabíjet paprsky Slunce. Choulostivější kameny nedáváme nevystavujeme slunečnímu záření, necháváme je ve stínu, nebo je nabíjíme za úplňku energií Měsíce.

 

Panenskou zemí

Ještě důkladnějším způsobem očisty je zakopat kámen do země, nejlépe panenské, lidskou rukou nedotčené. Země má přirozené magnetické vlastnosti, které z krystalu odčerpají negativitu.

 

Myšlenková vizualizace

Uvolníme se, zklidníme své myšlenky a představujeme si, že kámen, který držíme před sebou na dlani oblévá čisté bílé světlo. Soustředíme se na kámen s přáním, aby se z něj s Boží pomocí negativní energie odpoutala a vzdálila se a kladná, čistá do něj opět vstoupila.

Jiným způsobem vizuální očisty je, že poprosíme, aby se negativní energie v kameni změnila v kladnou. Při tomto přání kámen pozvolna převracíme v dlani.

 

Očista modlitbou

Sami si zvolíme slova prosté modlitby, provázené láskou k Bohu, k jeho síle a nevyhasínající životodárné energii, poprosíme o očistu kamene a o doplnění jeho energie, aby byl znovu schopen léčit a posloužit dobré věci.

 

Rezonujícím zvukem

Rezonujícím zvukem např. oblíbeného zvonku je možné očistit i více kamenů najednou. Lépe je však čistit kameny zvoněním zvonku jednotlivě, jeden po druhém.

 

Ametystové lůžko

Kameny rozložíme na velký kus ametystu ( tzv. ametystové lůžko ). Ametyst přeměňuje nižší energie do vyšších frekvencí spirituálních a éterických světů a tuto transformaci přenáší i na všechno, co je na něj položeno.

 

Zkouška očisty

Nejsnadnější je zkouška virgulí.

Poněkud náročnější je pocitová zkouška. Kámen držíme na dlani a ptáme se vnitřních pocitů, zda je očista kamene dostatečná.

 

Průběžná očista

Do kamene často vkládáme víc negativních sil, bolestí, nevyřešených konfliktů a blokád, než unese. Někdy se dokonce stává, pokud není kámen včas sejmut z těla, či odložen a očištěn, že nám tuto negativní energii s několikanásobně větší razancí vrací, nebo dostává trhliny, tmavne a v ojedinělých případech dokonce i exploduje. Abychom tomu předešli, například při prudkých bolestech, migréně, nebo obtížně léčitelných nemocích, kámen v průběhu léčby ( jakmile cítíme jeho „tíhu“ a nepříjemný „žár“ ) opláchneme vodou a poskytneme mu alespoň kratičký odpočinek k nabytí dalších sil.

Kamenům bychom měli co nejčastěji dopřát vše, co vyžadujeme a potřebujeme sami - vodu, vzduch, slunce, pozornost a lásku.

 

Choulostivost kamenů

 

Kameny choulostivé na vodu :

Halit – rozpustný ve vodě

Selenit – rozpustný ve vodě

Lapis lazuli – porézní, není vhodné jej namáčet, po očištění rychle osušit

Malachit – pouze chladnou vodou

Tyrkys – není vhodné namáčet

 

Kameny choulostivé na světlo :

Ametyst – může vyblednout

Růženín – může vyblednout

Tyrkys – může se rozeschnout a vyblednout

 

Kameny choulostivé na teplo :

Ametyst – v mírném teple může vyblednout, v silném horku se může stát bezbarvým

Křemen – při náhlé změně teploty může prasknout

Lapis lazuli – není vhodné ho vystavovat teplu

Malachit – není vhodné ho vystavovat náhlým změnám teploty

Turmalín – silné zahřívání mění jeho barvy

Tyrkys – je choulostivý na veškeré teplo

 

 

 

Kameny náchylné k poškrábání :

( podle stupnice tvrdosti )

Celestín

Malachit

Rodochrozit

Fluorit

Apatit

Lapis lazuli

Sodalit

Tyrkys

Hematit